ONESTEP CONSULTING

Як розлучення впливає на ваше майно та фінанси: Практичний посібник

razvod-immushhestvo-sajt

razvod-immushhestvo-sajt

Коли подружжя вирішує розірвати шлюб, насамперед вони замислюються, як розподілити спільно нажите майно, адже далеко не всі укладають шлюбний контракт. На тлі конфлікту, який неможливо вирішити, один з подружжя може подати позов до суду, щоб поділити власність. Ситуація кожної родини розглядається судом індивідуально, щоб врахувати додаткові фактори, які ускладнюють процедуру.

Необхідно додати, що не має значення, коли саме почнеться процес поділу майна — до розлучення, коли подружжя ще живуть разом, чи після розірвання подружніх відносин. Однак, варто знати, що згідно з Сімейним Кодексом України, позов про розподіл майна є дійсним не з моменту розлучення, а з того часу, коли виявилося, що права на власність одного з подружжя порушуються. Наприклад, якщо чоловік або дружина без спільної згоди продали спільний автомобіль. З того моменту, коли подружжя дізналося про порушення своїх прав на майно, починається відлік часу у справі про автомобіль. Максимальний строк позовної давності становить три роки.

Як поділити автомобіль після розлучення?

Відповідно до другої частини статті 71 Сімейного Кодексу України, жоден автомобіль не підлягає поділу у випадку розподілу майна, тому після розірвання шлюбу тільки одному з подружжя можливо отримати право власності на нього. Проте, у даній ситуації передбачена наступна варіація, іншій стороні виплачується компенсація у розмірі 50% вартості машини.

З цього випливає, що розлучення значно впливає на ваше майно і створює велику кількість законодавчих проблем та особистих обставин у будь-якій родині. Тому, слід детально обговорити всі свої кроки під час розлучення та отримати консультацію у кваліфікованого спеціаліста.

 

Отримайте консультацію

ONEStepONEStep
Консультація  

Розділ приватизованої нерухомості через суд

Зазвичай, при поділі майна подружжя, судовий розгляд оцінює житлову площу і ділить будинок чи квартиру навпіл, іншими словами, кожному призначається ½ частка. Проте в деяких ситуаціях, частка житла для чоловіка або дружини може бути збільшена або зменшена, цьому сприяють такі факти:

• якщо одна зі сторін не брала участі в матеріальному забезпеченні сім’ї;

• наявність майна у одного з подружжя, яке він приховував;

• якщо чоловік або дружина нецільово витрачали сімейне майно.

 

Крім того, існує практика, коли одному з подружжя суд визначає виплату коштів у грошовій формі, еквівалентну розміру його частки житла. А іншому учаснику дістається квартира чи будинок повністю.

Буває, комусь із подружжя суд виділяє квартиру, а комусь гараж з автомобілем або ж дачу. У тій ситуації, коли частки нерухомого майна при купівлі були відразу зареєстровані за чоловіком або дружиною, тоді ділитися майно не буде, оскільки воно вже закріплене за власниками. Житло, подароване одним із подружжя іншому – не ділиться.

Підсумок розглядуваної справи завжди залежить від тієї обстановки, яка існує в індивідуальній родині. У пари завжди є можливість мирно домовитися між собою і вирішити питання без втручання суду.

Розділ майна та фінансів: особливості процесу

Коли подружжя звертається до суду, щоб прийняти справедливе рішення у розподілі нажитого майна, тоді орган державної влади виявляє всі фактори та деталі даного питання, які вплинуть на його рішення. Тому, орган правосуддя повинен дізнатися:

  • Повний перелік майна, яке підлягає розділу між собою. Якщо ж мова йде про земельну ділянку як законодавчу основу, буде застосовний не тільки Сімейний, але й Земельний кодекс України.
  • У який період, ким із подружжя та на яких умовах було куплено майно.
  • Кредитні та інші зобов’язання, що присутні у чоловіка та дружини.
  • Ідентифікація суттєвої вартості майна.
  • Запит подружжя про розділення власності.

Умови розділу майна після розлучення, бувають надзвичайно складними. Часто подружжя намагаються втягнути у спір своїх родичів, спираючись на те, що майно було куплено не за особисті кошти, а за позичені. При розгляді таких запитів, суд постановляє, що наявність у однієї зі сторін коштів, взятих у батька чи матері, не підлягає абсолютному підтвердженню того, що власність була куплена саме на ці гроші без надання належних доказів. З цього випливає, наявність договору позики не дозволяє довести у суді приватизацію власності.

У ст.173 Сімейного Кодексу зазначено, що діти, які не досягли повноліття, не можуть за законом вимагати частку житлового приміщення при його розподілі. Якщо будинок або квартира були придбані у кредит, тоді розділ відбувається у рівних частках. Оскільки кредитний договір укладається за згодою обох сторін, тому і чоловік, і дружина зобов’язані після розірвання шлюбу, погасити борг у повному обсязі.

Коли варто звертатися до суду для поділу майна?

Процес розлучення впливає на матеріальний стан кожного із подружжя, тому варто грамотно та законно розділити спільно нажите майно, щоб кожен залишився задоволеним. Якщо шлюбний союз не розірваний, при цьому пара живе окремо, тоді благо, яке вони купили самостійно, може вважатися спільною власністю. Тому, якщо у вас є що розділити, варто негайно подати на розлучення, з подальшим розподілом майна у законному порядку.

Відповідно до Сімейного Законодавства України, подружжя має рівні частки у спільній власності, однак якщо у подружжя є маленькі чи неповнолітні діти, які ще не можуть працювати, тоді подружжю, з яким вони залишаються проживати після розлучення, може бути призначена судом більша частка майна. Такий варіант дійсний, якщо аліментні виплати, які надаються для їх утримання, не покривають витрати на їх лікування, духовний та фізичний розвиток.

Підпишіться на новини

ONEStepONEStep
Підписатися

Нашi контакти

Ми радi вiдповiсти на вашi питання i використовуємо для цього рiзнi засоби комунiкацiї:

Україна, місто Київ вулиця Велика Васильківська, будинок 25, офіс 34

ONEStep Privacy Policy Public offer agreement Privacy Notices

Copyright © 2021 ONESTEP, All Rights Reserved

Заповніть ваші дані

    Натискаючи на кнопку "Залишити заявку", ви даєте свою згоду на обробку ваших персональних даних

    Ви також можете зв'язатися з нами:
    +38 (093) 663-78-37

    ONEStep ONEStep

    Заповніть ваші дані

      Натискаючи на кнопку "Залишити заявку", ви даєте свою згоду на обробку ваших персональних даних

      Ви також можете зв'язатися з нами:
      +38 (093) 663-78-37

      ONEStep ONEStep